Home / Artykuły / „Misja Kampinos CUP” …

Misja gem, set, mecz, czyli słów kilka o I edycji „Misja Kampinos CUP” …

W ostatni weekend 20-21 maja 2017 roku na krytych kortach Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu odbyły się rozgrywki w ramach pierwszej edycji Tenisowego Turnieju MISJA KAMPINOS CUP.

W sobotę, czterdziestka młodych zawodniczek i zawodników z Błonia, Grodziska, Leszna oraz Czosnowa, rozegrała ponad 70 meczów w czterech kategoriach wiekowych. Z wielką przyjemnością oglądało się zmagania wszystkich młodych tenisistów. Emocje graczy udzielały się kibicującym im dorosłym. Każdy miał ochotę na zwycięstwo. Nie raz gorycz porażki mieszała się z radością wygranej przeciwnika. Jednakże na wszystkie dzieci, niezależnie od wyników czekały pamiątkowe dyplomy oraz upominki i nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy. Dodatkowo w najmłodszej kategorii rozstrzygnięto konkurencje indywidualne, więc wszyscy wyszli z kortów z medalem i z satysfakcją z wygranej. Najlepsze w swoich kategoriach trójki zawodników, poza pucharami i medalami, dostały również voucher dla rodziny na pobyt w Parku Rozrywki w Julinku.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach to:

Grupa czerwona (r. ur. 2009 i młodsi)
Piotr Łaszuk (Czosnów)
Mateusz Marciniak
Michał Dyjak

Grupa pomarańczowa (r. ur. 2007-2008)
Michał Maj (Leszno)
Kacper Batory (Błonie)
Rafał Orzechowski (Błonie)

Grupa zielona (r. ur. 2005-2006)
Antoni Abramowicz (Grodzisk Maz.)
Antoni Kozłowski (Błonie)
Lena Frątczak (Grodzisk Maz.)

Grupa młodzieżowa (r. ur. 2000-2004)
Jakub Łaszuk (Czosnów)
Laura Iwaniec (Błonie)
Michał Ferenc (Błonie)

W niedzielę, 21 maja do tenisowej aktywności dołączyli dorośli. Od rana dwunastka tenisistów rozegrała 9 meczów, które wyłoniły najlepszą parę mikstową I edycji Kampinos CUP. Rozgrywki grupowe dostarczyły dużo sportowych emocji. Ostatecznie, bezkonkurencyjne okazały się drużyny rodzinne. Na sześć par, trzy pierwsze miejsca zajęły właśnie miksty rodzinne.